Kurz Tajemství pánevního dna I. dle metody 3x3

Nás ženy nelze jako patra v nemocnici rozdělit na gynekologii, fyzioterapii, internu …

Naše těla oddělit od našich emocí.  Žena je celistvá bytost a celistvé musí být i cvičení pánevního dna…, pokud má tedy být účinné a pro ženu bezpečné. Pánev je jeden celek. Svaly a klouby pánve souvisejí s ženskými orgány a vše je ovlivněno naší psychikou a energetickým nastavením (Renata Sahani, zakladatelka metody 3x3, www.skolapanevnihodna.cz)

Metoda 3x3 – komplexní metoda, propojení Západu a Východu, roviny fyzické, emoční i energetické, patro pánve, krku a chodidla.

Co se na kurzu naučíte?

Fyzická rovina: správně aktivovat svaly pánevního dna, jak dýchat během cvičení, vnímat svůj střed, mám své pánevní dno povolené nebo naopak stažené?

Emoční rovina: napojit se sama na sebe, vnímat se, cítit se, pracovat se svými emocemi – strach, vztek, smutek, úzkost, radost, štěstí…, jak mohu oslovit svou vitalitu, ženskost, přirozené ženské sebevědomí

Energetická rovina: jak se uzemnit, jak čerpat energii, jóga, dýchání a pánevní dno?

Pro koho? Ženy každého věku, mám bolestivou menstruaci, chci otěhotnět, jsem po porodu, mám potíže s inkontinencí, s poklesem pánevního dna, trápí mne klimakterium, ráda cvičím a cítím své tělo, chci se vnímat a být sama sebou, cítit svou životní sílu…jste s radostí vítány.

Co s sebou? Doporučuji pohodlné oblečení, malý polštářek pod hlavu, deku.  Ve studiu jsou podložky, pomůcky ke cvičení, možnost udělat si kávu nebo čaj.

Cena? 1500 Kč včetně skript, č.ú.: 1284849093/0800

Kdy?  Neděle 9.6. 2019  9-18:30 hod (1,5 h pauza na oběd)

Kde? Studio Žijeme v pohybu, www.zijemevpohybu.cz, komplex nových domů Corso pod Lipami, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 2, Řevnice, dům Rudolf.

Kdo? Mgr. Radka Geffertová, lektorka Školy pánevního dna a fyzioterapeutka, www.fyzioterapie-rg.cz, r.geffertova@seznam.cz, 603 218 992

Rezervujte si místo

Kurz Zdravé tělo po porodu

Tento kurz je určen pro všechny maminky, které potřebují posílit střed těla nehledě na to, jak dlouho po porodu jsou. Protože žena je po porodu vlastně celý život, nebojte se přijít i pokud jste třeba rok po porodu.

Kurz se skládá z deseti 60 minutových lekcí. Od dubna budou probíhat paralelně 2 kurzy - v pondělí od 10:45  a ve čtvrtek od 10:45. Náplň obou kurzů je shodná. 

Začínáme v pondělí 15.dubna a ve čtvrtek 18.dubna 2019. Končíme předposlední týden v červnu.

Kapacita kurzu je 8 míst. Můžete si vzít s sebou i miminka. Na kurz se přihlašuje přes online rezervační systém níže. Stačí se přihlásit na první lekci a detailní informace dostanete e-mailem.

Během kurzu je možné si vybrat 2 náhrady za absence. Buď v druhém kurzu (když chodíte v pondělí, tak můžete přijít ve čtvrtek) nebo v následujícím běhu, který bude zase od září.

Cena kurzu je 1300 Kč.  Platbu je možné uhradit na účet 5335495319/0800 nebo v hotovosti na místě. 

Rezervujte si místo

Náplň kurzu

V každé lekci se naučíme nejprve něco nového, v druhé hodině si zopakujeme, co už umíme z minulých lekcí. S sebou domů dostanete domácí úkol - několik cviků, které budete cvičit do následující lekce.

Během kurzu se budeme hodně věnovat držení těla, protože postavení našich tělesných částí zásadní měrou ovlivňuje, jak bude pracovat náš hluboký stabilizační systém a zda se nám zahojí rozestup břišních svalů. Ten si na začátku a konci kurzu zkontrolujeme.

Budeme se učit dýchat, abychom správně aktivovaly bránici a rozhýbaly hrudník. Dýchání je důležité pro funkci všech našich orgánů, fyzickou výkonnost i psychickou pohodu.

Něžnými cviky aktivujeme hluboké břišní svalstvo. Velmi postupně se je budeme učit posilovat. Střed těla musí správně fungovat, aby ochránil páteř před nadměrnou zátěží.

Budeme hodně pracovat se zádovými svaly a oblastí ramenního pletence, abychom napřímily páteř a zabránily bolestem v zádech.

Naučíme se hýbat pánví, abychom uvolnily svaly pánevního dna a poté se je budeme snažit vnímat a ovládat. Zároveň budeme pracovat se svaly v oblasti kyčelního kloubu, abychom zajistily dostatečnou pohyblivost v kyčlích, která je důležitá pro zdraví pánve i páteře.

Budeme pracovat s chodidly, protože jejich správné postavení ovlivňuje postavení dalších tělesných částí včetně pánve a zad.

Každý týden dostanete popisy několika cviků, které můžete doma procvičovat do příštího týdne, abychom mohly navázat.

Kurz Naučte se cvičit SM systém pro zdravá záda

Tento kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit cvičit metodu Spirální stabilizace páteře neboli SM systém (stabilita a mobilita páteře) a jsou úplní začátečníci.  Metoda účinně pomáhá těm, kteří trpí bolestmi v zádech, mají výhřez ploténky nebo skoliózu. Zároveň je skvělou prevencí potíží se zády, protože zlepšuje držení těla, odstraňuje svalové dysbalance, zlepšuje pohyblivost a stabilitu. Nedostatek pohyblivosti v ramenním pletenci a v kyčlích je často příčinou bolesti zad, protože při pohybu rukou nebo při chůzi se příliš prohýbáme v zádech.

Metoda je vhodná i jako kompenzační cvičení pro sportovce a lidi, co mají kancelářskou práci.

Během kurzu se vás budeme snažit co nejvíce opravovat a kontrolovat, protože správné provedení cviků je velmi důležité, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Vytvoříme si 10 minutovou sestavu cviků, kterou můžete každý den doma procvičovat.

Kromě cviků SM systému si ukážeme, jak správně stát, sedět, zvedat a nosit věci, abychom šetřili svá záda.

Ukážeme si správné držení těla, aby efektivně fungoval náš střed těla a hluboký stabilizační systém.

Kapacita kurzu je 6 míst.  Kurz trvá 9 týdnů, a cena je 1200 Kč. 

Kurz pro začátečníky probíhá ve čtvrtek od 19:45 a začíná 2.května. V případě absence je možné si vybrat 2 náhrady během léta (lekce v pondělí v 18:30 bude otevřená) nebo následujícího běhu kurzu od září.

 

Rezervujte si místo

Náplň kurzu

Cílem kurzu je naučit se během 10 minut protáhnout i posílit celé tělo tak, abychom uměli doma kompenzovat dlouhé sezení v práci za počítačem, v autě, nebo jiné obdobné opakující se pozice a jednostranné sportovní zátěže.

Naučíme se správné držení těla, které uvolní vzpřimovače páteře a tím pádem tlak na meziobratlové ploténky.

Cvičením se speciální gumou se naučíme aktivovat spirální svalové řetězce, které stabilizují tělo v pohybu a uvolňují tak vzpřimovače páteře.

Po zvládnutí základních cviků začneme používat podložku, která lépe aktivuje svalové spirály a trénuje rovnováhu.

Dále se budeme věnovat nácviku stabilní chůze a budeme pracovat s chodidlem, jehož kontakt se zemí nejlépe aktivuje svalové spirály.

Ukážeme si, jak správně sedět, nosit a zvedat věci, abychom co nejvíce šetřili naše záda v každodenním životě.

Kurz Naučte se cvičit SM systém pro zdravá záda POKRAČOVÁNÍ

Tento kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit cvičit metodu Spirální stabilizace páteře neboli SM systém (stabilita a mobilita páteře), mají zkušenosti se cvičením touto metodou, umějí základní cviky a chtěli by si zkontrolovat, zda je dělají správně a postoupit ve cvičení dále.  

V tomto kurzu budeme cvičit zejména s jednou nohou na podložce, trénovat výstupy na podložky, aby se ještě lépe aktivovaly svalové spirály, které pomáhají uvolnit vzpřimovače páteře a protáhnout páteř do výšky. Tím se zmenší tak na meziobratlové ploténky a zlepší jejich výživa.

Budeme trénovat hluboké předklony, které protáhnou celý obvykle zkrácený zadní svalový řetězec, rotace a další cviky zajišťující pohyblivost páteře, která je podmínkou pro její zdraví.

Cvičení je vhodné nejen pro lidi, co trpí bolestí v zádech, ale  jako kompenzační cvičení pro sportovce a lidi s jednostrannou záteží v práci (kancelářské profese).

Během kurzu se vás budeme snažit co nejvíce opravovat a kontrolovat, protože správné provedení cviků je velmi důležité, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Vytvoříme si 10 minutovou sestavu cviků, kterou můžete každý den doma procvičovat.

Kromě cviků SM systému si ukážeme, jak správně stát, sedět, zvedat a nosit věci, abychom šetřili svá záda.

Ukážeme si správné držení těla, aby efektivně fungoval náš střed těla a hluboký stabilizační systém.

Kapacita kurzu je 6 míst.  Kurz trvá 9 týdnů a koná se každé pondělí od 18:30. Cena je 1200 Kč. 

Začátek kurzu je 29.dubna, poslední lekce je 24. června. V případě absence je možné si vybrat 2 náhrady během léta (lekce v pondělí v 18:30 bude otevřená) nebo následujícího běhu kurzu od září.

Rezervujte si místo

Seminář Pánevní dno

Krátké seznámení s tajemstvím ženského pánevního dna, kterému budeme věnovat něco málo svého času. Přiblížíme si, jak vypadá. Vysvětlíme si, jaké má v našem těle funkce, co znamená, když je zdravé a dobře funguje. Odpovíme si na otázku „Jak by mělo vypadat správné cvičení“ a zkusíme si jej v praxi. Objevíme ho na tělesné rovině a objevíme všechny jeho svaly. Seznámíme se s ním, naučíme ho dýchat a naučíme ho také relaxovat. Shrneme si "Jak to má rádo"

Seminář se koná v sobotu 9. března 2019 od 9.30 do 11 hodin.

S sebou si vezměte pohodlné oblečení, teplé ponožky, teplejší mikinu či svetr, deku, tvrdší podložku pod papír (budeme kreslit) a pastelky, hrníček (uvaříme si čaj), kdo chce pohodlněji sedět – třeba i meditační polštářek (karimatky budou k dispozici).

Cena: 300 Kč

Rezervujte si místo