Kurz Zdravé tělo po porodu

Tento kurz je určen pro všechny maminky, které potřebují posílit střed těla nehledě na to, jak dlouho po porodu jsou. Protože žena je po porodu vlastně celý život, nebojte se přijít i pokud jste třeba rok po porodu.

Kurz se skládá z deseti 60 minutových lekcí.

Začátek kurzu bude upřesněn.

Cena kurzu je 1300 Kč.  Platbu je možné uhradit na účet 5335495319/0800 nebo v hotovosti na místě. 

Rezervujte si místo

Náplň kurzu

V každé lekci se naučíme nejprve něco nového, v druhé hodině si zopakujeme, co už umíme z minulých lekcí. S sebou domů dostanete domácí úkol - několik cviků, které budete cvičit do následující lekce.

Během kurzu se budeme hodně věnovat držení těla, protože postavení našich tělesných částí zásadní měrou ovlivňuje, jak bude pracovat náš hluboký stabilizační systém a zda se nám zahojí rozestup břišních svalů. Ten si na začátku a konci kurzu zkontrolujeme.

Budeme se učit dýchat, abychom správně aktivovaly bránici a rozhýbaly hrudník. Dýchání je důležité pro funkci všech našich orgánů, fyzickou výkonnost i psychickou pohodu.

Něžnými cviky aktivujeme hluboké břišní svalstvo. Velmi postupně se je budeme učit posilovat. Střed těla musí správně fungovat, aby ochránil páteř před nadměrnou zátěží.

Budeme hodně pracovat se zádovými svaly a oblastí ramenního pletence, abychom napřímily páteř a zabránily bolestem v zádech.

Naučíme se hýbat pánví, abychom uvolnily svaly pánevního dna a poté se je budeme snažit vnímat a ovládat. Zároveň budeme pracovat se svaly v oblasti kyčelního kloubu, abychom zajistily dostatečnou pohyblivost v kyčlích, která je důležitá pro zdraví pánve i páteře.

Budeme pracovat s chodidly, protože jejich správné postavení ovlivňuje postavení dalších tělesných částí včetně pánve a zad.

Každý týden dostanete popisy několika cviků, které můžete doma procvičovat do příštího týdne, abychom mohly navázat.

Kurz Naučte se cvičit SM systém pro zdravá záda

Tento kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit cvičit metodu Spirální stabilizace páteře neboli SM systém (stabilita a mobilita páteře) a jsou úplní začátečníci.  Metoda účinně pomáhá těm, kteří trpí bolestmi v zádech, mají výhřez ploténky nebo skoliózu. Zároveň je skvělou prevencí potíží se zády, protože zlepšuje držení těla, odstraňuje svalové dysbalance, zlepšuje pohyblivost a stabilitu. Nedostatek pohyblivosti v ramenním pletenci a v kyčlích je často příčinou bolesti zad, protože při pohybu rukou nebo při chůzi se příliš prohýbáme v zádech.

Metoda je vhodná i jako kompenzační cvičení pro sportovce a lidi, co mají kancelářskou práci.

Během kurzu se vás budeme snažit co nejvíce opravovat a kontrolovat, protože správné provedení cviků je velmi důležité, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Vytvoříme si 10 minutovou sestavu cviků, kterou můžete každý den doma procvičovat.

Kromě cviků SM systému si ukážeme, jak správně stát, sedět, zvedat a nosit věci, abychom šetřili svá záda.

Ukážeme si správné držení těla, aby efektivně fungoval náš střed těla a hluboký stabilizační systém.

Kapacita kurzu je 6 míst.  Kurz trvá 10 týdnů, a cena je 1300 Kč. 

Další běh kurzu bude upřesněn. 

Rezervujte si místo

Náplň kurzu

Cílem kurzu je naučit se během 10 minut protáhnout i posílit celé tělo tak, abychom uměli doma kompenzovat dlouhé sezení v práci za počítačem, v autě, nebo jiné obdobné opakující se pozice a jednostranné sportovní zátěže.

Naučíme se správné držení těla, které uvolní vzpřimovače páteře a tím pádem tlak na meziobratlové ploténky.

Cvičením se speciální gumou se naučíme aktivovat spirální svalové řetězce, které stabilizují tělo v pohybu a uvolňují tak vzpřimovače páteře.

Po zvládnutí základních cviků začneme používat podložku, která lépe aktivuje svalové spirály a trénuje rovnováhu.

Dále se budeme věnovat nácviku stabilní chůze a budeme pracovat s chodidlem, jehož kontakt se zemí nejlépe aktivuje svalové spirály.

Ukážeme si, jak správně sedět, nosit a zvedat věci, abychom co nejvíce šetřili naše záda v každodenním životě.