Momentálně necvičíme kvůli epidemii Covid-19, ale koukněte na náhradní cvičební plán v záložce WORKOUTS.

Popisy a vysvětlení obsahu lekcí

Kondiční kruhový nebo intervalový trénink

Kdy:  Středa 19:30 - 20:30

Cena:  150 Kč jeden vstup, 130 Kč s permanentkou na 10 vstupů (platnost 12 týdnů)

Kde: Sokol Řevnice malý sál

Obsah lekce: Kruhové a intervalové tréninky jsou intenzivní typy cvičení, u kterých se zapotíme a zadýcháme. Na začátku lekce se rozehřejeme jednoduchými cviky s vahou vlastního těla, rozcvička je zaměřena na pohyblivost, kterou při současném životním stylu ztrácíme. V hlavní části lekce budeme budovat sílu, svalovou vytrvalost, aerobní kapacitu, budeme se zaměřovat na typicky oslabené svalové skupiny a odstraňovat svalové dysbalance. Na závěr se na chvíli zklidníme a protáhneme. Používáme různé pomůcky, ale cvičíme i s vahou vlastního těla, aby byl trénink pestrý a cviky svými pohyby přenositelné do reálného života.

Power jóga zdravě

Kdy: Středa 20:30 - 21:00

Cena:  75 Kč jeden vstup, 65 Kč s permanentkou na 10 vstupů (platnost 12 týdnů)

Kde: Sokol Řevnice malý sál

Obsah lekce: Tato 30 minutová lekce jógy následuje po středečním kondičním tréninku a je určena všem, kteří si chtějí zachovat nebo zlepšit pohyblivost a stabilitu, posílit střed těla a udržet si zdravou a pružnou páteř. Využíváme k tomu jednodušší jógové pozice a dbáme na jejich správné provedení. Lekce je tak vhodná pro všechny lidi ať už pracující v kanceláři nebo "ztuhlé" vytrvalostní sportovce. Cílem je si neublížit a cítit se skvěle do vysokého věku.

Pojďte si zlepšit kondici i pružnost svého těla během 90 minut ve středu večer. 

SM systém (zdravá záda)

Kdy: Momentálně se lekce nekoná

Cena:  150 Kč jeden vstup

Obsah lekce:

SM systém neboli stabilizace a mobilizace páteře je určen všem, které bolí záda, potřebují zlepšit držení těla, tráví hodně času ve stejných polohách nebo se jen chtějí příjemně protáhnout a uvolnit. Cvičení se také nazývá Spirální stabilizace páteře, protože cvičením se speciální gumou aktivujeme svalové spirály, které uvolňují vzpřimovače páteře a působí blahodárně na meziobratlové ploténky. Cvičením odstraňujeme svalové dysbalance, které brání správnému držení těla, aktivujeme hluboký stabilizační systém, zlepšujeme pohyblivost ramenního pletence i kyčelního kloubu, učíme se správně aktivovat chodidlo ve stoji i při chůzi.

Během lekcí se vás budeme snažit co nejvíce opravovat a kontrolovat, protože správné provedení cviků je velmi důležité, abyste zmírnili tlak na meziobratlové ploténky a dosáhli tak co nejlepších výsledků. 

SM systém je vhodný i pro těhotné a ženy po porodu.

SM systém je dobré se učit od začátku, abychom pochopili jeho principy a cvičili ho správně, doporučuji proto navštívit kurz Naučte se cvičit SM systém pro zdravá záda a cviky si pak můžete přijít zopakovat do lekcí během týdne.

Zdravé tělo po porodu

Kdy: Momentálně se lekce nekoná


Cena:  150 Kč jednorázový vstup

Obsah lekce:

Cvičení po porodu je určeno všem maminkám, které potřebují po porodu obnovit sílu středu těla, zlepšit držení těla po těhotenství a kompenzovat pohybové stereotypy, kterým se nevyhneme v životě s dětmi. Jedná se o nenáročné zdravotní cvičení, které potřebují všechny maminky ať už 2 měsíce nebo 2 roky po porodu. 

V lekcích Zdravé tělo po porodu se budeme soustředit na držení těla, hlavně budeme zlepšovat postavení pánve, hrudníku a odstraňovat hyperlordózu (nadměrné prohnutí  v bedrech), které s sebou těhotenství přináší. Jedním z našich hlavních cílů bude zmenšit nebo odstranit diastázu břišních svalů. Budeme se věnovat aktivaci a posílení hlubokého stabilizačního systému, uvolňovat záda, kyčle, oblast krční páteře a ramenního pletence, které jsou přetěžovány díky nošení a kojení dětí. Budeme pracovat s pánví a pánevním dnem, budeme se ho učit vnímat, uvolňovat i posilovat. V neposlední řadě budeme cvičit i s našimi chodidly, jež ovlivňují postavení dalších částí těla včetně pánve a páteře.

Miminka (a klidné děti 🙂 ) si můžete vzít s sebou.

Více informací najdete v popisu kurzu Zdravé tělo po porodu.

V případě jakýchkoli dotazů nebo zájmu o individuální trénink mě kontaktujte

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

Hana Uhlíková

Telefon

+420 775 014 435

E-mail

hanka@zijemevpohybu.cz