Popisy a vysvětlení obsahu lekcí

Bootcamp - kondiční cvičení venku

Kdy: Pondělí 19:45 (Hanka)

Cena:  150 Kč jeden vstup, 130 Kč s permanentkou na 10 vstupů (permanentka je platná na většinu lekcí v našem fitness studiu)

Kde: Místa pro cvičení se budou měnit, vždy budou uvedena v pravém sloupci pod záložkou rozvrh. 

Sraz v 19:40 před studiem, vybíháme v 19:45 a lehkým klusem se přesuneme na předem určené místo (uvedeno v aktualitách pod záložkou rozvrh).

Obsah lekce: 

Tato lekce je určena všem, kteří se rádi hýbou na čerstvém vzduchu. Spojíme běh s intervalovým tréninkem na různých přírodních místech v Řevnicích. Sraz bude vždy 5 minut před začátkem u pohybového studia Žijeme v pohybu a pak se vydáme do parku, k řece, do lesa. 

Během lekce budeme zlepšovat pohyblivost, která je nutná pro jakýkoli sport, abychom nepřetěžovali páteř. Budeme hodně trénovat hluboký střed těla a vysvětlíme si správné držení těla při posilování CORE, aby náš střed těla fungoval tak jak má a byl spolehlivou oporou pro páteř. Budeme trénovat výdrž, sílu i rychlost. 

Cvičení pro kojence a batolata

Kdy: začínáme opět v září, čas bude upřesněn v polovině července
Cena:  150 Kč jeden vstup, 130 Kč s permanentkou na 10 vstupů (permanentka je platná na většinu lekcí v našem fitness studiu)

 

Obsah lekce: Hravou formou budeme rozvíjet zdravý motorický vývoj a hudební vnímání dětí. Na pomoc si vezmeme spoustu hraček, básničky, písničky, kytaru, flétničku a rytmické nástroje.

Čeká nás hon na míčky, zdolávání kamenů, opičí dráha a mnoho dalších zábavných her.

Cvičení pro menší děti od 7 do 18 měsíců je určeno pro miminka, která lezou a pro děti, které začínají chodit.

Cvičení pro děti od 1,5 roku do 3 let je pro děti, které už aspoň trochu umí běhat.

Maminky během lekce pomáhají svým dětem a pokud mají chuť, mohou si i zazpívat.

Říkadla a písničky najdete na stránkách http://denisadohanyosova.cz/cviceni-deti/

Čchi-kung

Kdy: Úterý 8:15-9:15 (Iveta)
Cena:  150 Kč jeden vstup, 130 Kč s permanentkou na 10 vstupů (permanentka je platná téměř na všechny lekce v našem fitness studiu)

Obsah lekce: Čchi-kung se také někdy nazývá čínská jóga, protože rozvíjí sílu, pružnost a vytrvalost těla. Klade důraz na význam dechu a uklidňuje naši mysl. Díky pomalým pohybům v souladu s hlubokým dýcháním rozproudíme zablokovanou čchi (životní síla) v hlavních energetických centrech a znatelně tak uvolníme nahromaděný stres a napětí po celém těle. Pravidelným cvičením vylepšíme naši pohyblivost a zároveň se aspoň na chvíli soustředíme na sebe a uklidníme se.

Jóga pro těhotné

Kdy: V červenci a srpnu ve středu 19-20:00 - lekce vhodná pouze pro 2. a 3. trimestr (Míša)
Cena:  Předplatné je po 4 hodinách za 500 Kč. Po domluvě je možné hodiny nahradit – hlavně v období
prázdnin a dovolených.

Obsah lekce: V průběhu hodiny jsou voleny pozice vhodné pro těhotné, některé posilující, jiné uvolňující a
zklidňující. Zaměřujeme se na aplikaci pozic a dechu při porodu. Pozitivních účinků jógy v těhotenství
je mnoho – od snižování rizika předčasného porodu, zvyšování tělesné hmotnosti novorozence,
prokrvení placenty, po předcházení běžných těhotenských potíží. Je dokázáno, že dítě v děloze vnímá
jak fyzické, tak emoční rozpoložení matky. Pravidelné cvičení jógy v období těhotenství napomáhá
matkám přejícím si přirozený, aktivní porod a zkracuje poporodní rekonvalescenci.
Skladba hodiny je následující: napojení maminky na miminko, dýchací cvičení, pozice, procvičení
pánevního dna a závěrečná relaxace.
Malá skupinka žen navozuje uvolněné, přátelské prostředí a možnost individuálního přístupu a
přizpůsobení hodiny k náhlým potřebám např. důraz na část těla, která ten den potřebuje více
pozornosti.

Kondiční kruhový nebo intervalový trénink

Kdy: Pondělí 19:45 - 20:45 (Hanka) - přes prázdniny bude fungovat jako letní bootcamp (cvičení venku)

Cena:  150 Kč jeden vstup, 130 Kč s permanentkou na 10 vstupů (platná na téměř všechny lekce v našem studiu)

Obsah lekce: Kruhové a intervalové tréninky jsou intenzivní typy cvičení, u kterých se zapotíme a zadýcháme. Na začátku lekce se rozehřejeme jednoduchými cviky s vahou vlastního těla, rozcvička je zaměřena na pohyblivost, kterou při současném životním stylu ztrácíme. V hlavní části lekce budeme budovat sílu, svalovou vytrvalost, aerobní kapacitu, budeme se zaměřovat na typicky oslabené svalové skupiny a odstraňovat svalové dysbalance. Na závěr se na chvíli zklidníme a protáhneme. Používáme různé pomůcky, ale cvičíme i s vahou vlastního těla, aby byl trénink pestrý a cviky svými pohyby přenositelné do reálného života.

Pilates

Kdy: Úterý 9:30 - 10:30 (Iveta)

          Úterý 19:15 - 20:15 (Iveta)


Cena:  150 Kč jeden vstup, 130 Kč s permanentkou na 10 vstupů (permanentka je platná téměř na všechny lekce v našem fitness studiu)

Obsah lekce: Pilates je skvělý ucelený systém cvičení, který buduje sílu, povědomí o vlastním těle, zlepšuje rovnováhu, držení těla, odstraňuje svalové dysbalance. Klademe důraz na správné dýchání, které je blahodárné pro celé naše tělo a pomůže nám efektivně bojovat se stresem.

SM systém (zdravá záda)

Kdy: Pondělí 18:30-19:30 (Hanka)

Cena:  150 Kč jeden vstup, 130 Kč s permanentkou na 10 vstupů (platná na téměř všechny lekce v našem studiu)

Obsah lekce:

SM systém neboli stabilizace a mobilizace páteře je určen všem, které bolí záda, potřebují zlepšit držení těla, tráví hodně času ve stejných polohách nebo se jen chtějí příjemně protáhnout a uvolnit. Cvičení se také nazývá Spirální stabilizace páteře, protože cvičením se speciální gumou aktivujeme svalové spirály, které uvolňují vzpřimovače páteře a působí blahodárně na meziobratlové ploténky. Cvičením odstraňujeme svalové dysbalance, které brání správnému držení těla, aktivujeme hluboký stabilizační systém, zlepšujeme pohyblivost ramenního pletence i kyčelního kloubu, učíme se správně aktivovat chodidlo ve stoji i při chůzi.

Během lekcí se vás budeme snažit co nejvíce opravovat a kontrolovat, protože správné provedení cviků je velmi důležité, abyste zmírnili tlak na meziobratlové ploténky a dosáhli tak co nejlepších výsledků. 

SM systém je vhodný i pro těhotné a ženy po porodu.

SM systém je dobré se učit od začátku, abychom pochopili jeho principy a cvičili ho správně, doporučuji proto navštívit kurz Naučte se cvičit SM systém pro zdravá záda a cviky si pak můžete přijít zopakovat do lekcí během týdne.

Trénink kondice pro maminky s hlídáním dětí

Kdy: Pondělí 9:30-10:30 (Hanka) - během prázdnin hlídání zajistím pouze při účasti alespoň 3 maminek s dětmi, prosím přihlaste se alespoň den předem

Cena:  150 Kč jeden vstup, 130 Kč s permanentkou na 10 vstupů (platná na většinu lekcí v našem studiu)

Hlídání dětí - 50 Kč za 1.dítě, 25 Kč za každé další dítě

Obsah lekce:

První část lekce věnujeme protahování a uvolňování částí těla, které jsou nejvíce zatěžované mateřstvím (ramena, záda, zápěstí, kyčle). Zhruba půl hodinu cvičíme ve vyšším tempu, abychom zlepšily fyzickou kondici nebo shodily případná nadbytečná kila. Na závěr se protáhneme, abychom se uklidnily a zlepšily držení těla.  Děti si mezitím hrají vedle v místnosti v dětském koutku, kde se o ně postará zkušená paní hlídačka.

Všechny cviky je možné upravit nebo nahradit jinými, pokud máte rozestup břišních svalů nebo vaše pánevní dno není ještě 100% ve formě.

Doporučuji se účastnit kurzu Zdravé tělo po porodu, kde budeme probírat jednotlivé aspekty cvičení po porodu postupně a ve větším detailu. Cviky si pak můžete přijít zopakovat do lekcí během týdne.

Zdravé držení těla

Kdy: Úterý 18:00 - 19:00 (Iveta)

Cena:  150 Kč jednorázový vstup, 130 Kč s permanentkou na 10 vstupů (permanentka je platná téměř na všechny lekce v našem fitness studiu)

Obsah lekce: Zdravé držení těla je příjemná lekce zdravotního cvičení, kterou zvládnou všichni bez výrazných zdravotních omezení. Budeme vnímat svoje tělo a napravovat svalové dysbalance, které má do určité míry každý. Budeme kompenzovat statické pozice (jako sezení za počítačem, v autě, čtení na mobilu atd.), ve kterých trávíme v současné době až příliš mnoho času. Budeme se učit správně stát, sedět a dýchat. Zlehka budeme posilovat střed těla, rozcvičíme chodidla, rozpohybujeme pánev, budeme vnímat pánevní dno, napřímíme a uvolníme páteř a budeme se snažit usadit lopatky na svá místa. Každá lekce se zaměří více na určitou část těla, ale protáhneme se i celkově. Cílem této lekce je předejít problémům s pohybovým aparátem a předcházet zraněním při náročnějších pohybových aktivitách. Z lekce budeme odcházet příjemně protáhnutí.

Zdravé tělo po porodu

Kdy: Pondělí  10:45-11:45 (Hanka)


Cena:  150 Kč jednorázový vstup, 130 Kč s permanentkou na 10 vstupů (permanentka je platná téměř na všechny lekce v našem fitness studiu)

Obsah lekce:

Cvičení po porodu je určeno všem maminkám, které potřebují po porodu obnovit sílu středu těla, zlepšit držení těla po těhotenství a kompenzovat pohybové stereotypy, kterým se nevyhneme v životě s dětmi. Jedná se o nenáročné zdravotní cvičení, které potřebují všechny maminky ať už 2 měsíce nebo 2 roky po porodu. 

V lekcích Zdravé tělo po porodu se budeme soustředit na držení těla, hlavně budeme zlepšovat postavení pánve, hrudníku a odstraňovat hyperlordózu (nadměrné prohnutí  v bedrech), které s sebou těhotenství přináší. Jedním z našich hlavních cílů bude zmenšit nebo odstranit diastázu břišních svalů. Budeme se věnovat aktivaci a posílení hlubokého stabilizačního systému, uvolňovat záda, kyčle, oblast krční páteře a ramenního pletence, které jsou přetěžovány díky nošení a kojení dětí. Budeme pracovat s pánví a pánevním dnem, budeme se ho učit vnímat, uvolňovat i posilovat. V neposlední řadě budeme cvičit i s našimi chodidly, jež ovlivňují postavení dalších částí těla včetně pánve a páteře.

Miminka (a klidné děti 🙂 ) si můžete vzít s sebou.

Více informací najdete v popisu kurzu Zdravé tělo po porodu.

Cvičení pro seniory

Kdy: Úterý 10:45 - 11:30 - přes prázdniny se lekce nekoná, bude obnovena během září

Cena:  100 Kč

Obsah lekce: Během této poklidné lekce posílíme a protáhneme celé tělo buď vsedě na židlích nebo vleže na podložce, kde se nemusíme bát ztráty rovnováhy. Budeme trénovat správné dýchání, které je životně důležité pro všechny naše orgány. Cvičení zvládne každý, i když třeba dlouho necvičil. Lekce je vhodná i pro seniory. Lekci vede lektorka Iveta.

Pokud byste měli zájem o nějakou jinou lekci, napište mně zprávu a já se ji při dostatečném zájmu budu snažit zajistit, místo v rozvrhu ještě máme. 

V případě jakýchkoli dotazů nebo zájmu o individuální trénink mě kontaktujte

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

Hana Uhlíková

Telefon

+420 775 014 435

E-mail

hanka@zijemevpohybu.cz